ZAMEKNET sp. z o.o.

Jako firma ZAMEKNET sp. z o.o. działamy od 2010. Spółka powstała na bazie istniejącej od 2002 roku firmy zamekNet s.c. i przejęła część usług związanych głównie z: produkcją dla tv, streamingiem video, tworzeniem portali internetowych, telewizją internetową oraz fotografią.

Naszym głównym celem działania są usługi związane ze streamingiem video. W jego ramach są tworzone 2 niezależne projekty. Pierwszy projekt to realizacja na żywo imprez sportowych, kulturalnych, sesji rady miast, czy gmin. Wykorzystujemy do tego celu własne serwery streamingowe oraz łącza internetowe (bezpośrednie 4 niezależne styki operatorskie + obecność w największych punktach styku w Polsce, w tym PLIX i KIX). Nasze ostatnie realizacje: obsługa przy konkursie organizowanym przez M1, transmisja z wyborów Miss Śląska i Zagłębia, streaming z kamer IP zlokalizowanych na terenie miasta Będzin i Sosnowiec, transmisja z Targów Foto Video w Łodzi.

Osobnym projektem w ramach streamingu video jest platforma streamingowa dla klientów zewnętrznych, działająca w ramach strony http://www.videostreaming.pl. Jest to platforma zajmująca się kreowaniem usług transmisji treści multimedialnych na żywo dla klientów końcowych. Naszymi klientami są zarówno telewizje internetowe (np. TV Ostrołęka), jak i firmy zajmujące się eventami. Za pośrednictwem naszej platformy klienci mogą bezproblemowo nadawać na żywo materiały video w zasadzie każdej jakości (w tym HD). Przykładowe ostatnie realizacje naszych klientów to: WOŚP w Zawierciu i występ grupy Weekend, prezentacja drużyny Ruchu Chorzów, sesje rady miasta Ostrołęka.

Drugim profilem działalności jest produkcja krótkich filmów dokumentalnych, reportaży, newsów i tu skupiamy się wokół portalu informacyjnego „kanał 99”, który jest częścią większego projektu telewizyjnego. Kanał ten jest nadawany w telewizjach kablowych, a wybrane materiały są publikowane w Internecie, na stronie http://www.kanal99.pl.
W ramach tego projektu grupa dziennikarzy zajmuje się tematyką lokalną (głównie jest to teren Zagłębia Dąbrowskiego). Najczęstsze tematy to: gospodarka lokalna, polityka, sport i kultura. Od początku zależało nam na bardziej reportażowym podejściu do tematów, które pojawiają się na emisji i w Internecie. Stąd większość materiałów to filmy trwające 2,5-4 minut. W ramach kanału99 tworzymy również reklamy, filmy dokumentalne, czy nagrania lektorskie.

Naszym celem jest kreowanie wizerunku lokalnego, budowanie tożsamości regionalnej, ukazywanie dziedzictwa kulturowego regionu i propagowanie sportu. Jesteśmy partnerem medialnym dużej części imprez w naszym regionie. Nasze produkcje oprócz własnych projektów, umieszczane są na portalach urzędów (np. UM Będzin, czy Starostwo
Powiatowe w Będzinie) oraz u lokalnych dostawców treści (np. Dziennik Zachodni „Nasze miasto”, portal „Twoje Zagłębie” i inne). Jesteśmy głównym partnerem medialnym wyborów Miss Śląska i Zagłębia, w tym również tegorocznej imprezy, której finał odbędzie się w maju. Nasi partnerzy to m.in. UM Będzin,Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Muzeum w Będzinie, PKZ Dąbrowa Górnicza, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Będzińskie Centrum Biznesu, Ośrodek Kultury w Będzinie, OsiR w Będzinie, MKS-MOS Będzin, UG Bobrowniki, MOK Wojkowice i wiele innych instytucji.

Pracujemy na bazie własnego sprzętu. Posiadamy własną salę montażową, studio dźwiękowe do nagrań lektorskich, 4 kamery FullHD, lustrzankę wraz z zestawem obiektywów, mikser wizyjny i miksery dźwiękowe, rekorder audio i całe oprzyrządowanie potrzebne np. do realizacji debat tv, transmisji koncertów itp. Jesteśmy niezależni produkcyjnie od innych podmiotów i wszystkie projekty, które wykonujemy są tworzone we własnym zakresie. Większość produkcji pojawia się w ramach telewizji lokalnej (sieci kablowe). Do tego celu używamy własny serwer emisyjny HD.

Trzecim elementem jest fotografia, w tym fotografia eventowa, produktowa oraz fotografia związana z modelingiem. Nasze zdjęcia są najczęściej wykorzystywane w produkcjach dla tv oraz na stronach internetowych. W ramach większych projektów współpracujemy również z fotografami zaprzyjaźnionymi z firmą. Dzięki własnemu zapleczu i stałej współpracy z wykonawcami zewnętrznymi możemy wykonać wszelkie zamówienia związane z fotografią, w tym m.in. panoramy sferyczne, zdjęcia lotnicze, czy zdjęcia ze sportów ekstremalnych.

Czwartym elementem naszej działalności jest tworzenie portali internetowych i oprogramowania. Nasze projekty to głównie portale informacyjne, strony dla jednostek budżetowych oraz organizacji pozarządowych. Zajmujemy się również hostingiem tych stronach na serwerach własnych. Ostatnie nasze projekty to m.in. mks-mos.bedzin.pl, tbmdombud.pl, ngtv.pl, kanion-pizza.pl (system zamówień), ymc.dzieciombedzina.info, nowa odsłona www.zameknet.pl. Oprócz projektowania i tworzenia stron www zajmujemy się również częścią programistyczną wielu projektów. Są to projekty skoncentrowane głównie na usługach związanych z serwerami dostępowymi i usługowymi (różnego typu programy do kontroli serwerów, łącz internetowych), ale również programy bazodanowe (w tym do obsługi klientów).

Stosunkowo szeroki wachlarz usług pozwala nam we własnym zakresie wykonać dużą część usług związana z szeroko pojętą tematyką multimediów. Zaczynając od produkcji, poprzez postprodukcję aż do publikacji materiałów foto i video. Również tworzenie aplikacji webowych, czy bazodanowych często w zdecydowany sposób ułatwia nam publikacje materiałów własnych i naszych klientów.